Walia: 500+ za walkę z covid-19

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: chemistanddruggist.co.uk   19-03-2021, 13:02

Walia: 500+ za walkę z covid-19 Walijski minister zdrowia dziękuje farmaceutom i pracownik aptek za ich wkład w walkę z pandemią (fot. gov.wales)

Pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej w Walii, w tym pracownicy aptek, otrzymają jednorazową wypłatę w uznaniu ich pracy podczas pandemii COVID-19.

  • 500 funtów na rękę otrzyma pracownik walijskiej apteki w ramach podziękowania za wkład w walkę z covid019
  • Wypłaty zaczną się do kwietnia
  • Wcześniej podobne gesty wykonały wobec pracowników medycznych rządy Szkocji i Irlandii Północnej

17 marca walijski rząd ogłosił, że ponad 220 tys. osób otrzyma płatność w wysokości 735 funtów, co po odliczeniu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne wyniosłoby około 500 funtów na osobę.

Walijski minister zdrowia Vaughan Gething podziękował pracownikom służby zdrowia za "nadzwyczajny wkład" w zapewnienie bezpieczeństwa Walii podczas pandemii COVID-19.

W sumie na dodatkowe pieniądze może liczyć ok. 100 tys. pracowników opieki socjalnej i 90 tys. pracowników medycznych.

- Studenci, którzy pracowali w ramach NHS podczas pandemii i około 26 000 pracowników podstawowej opieki zdrowotnej, w tym pracownicy aptek, lekarze pierwszego kontaktu, pracownicy stomatologii i optometrii, będą kwalifikować się do płatności - zapowiedział.

Wypłaty mają ruszyć od przyszłego miesiąca.

Wcześniej takie gesty podziękowania były ze strony władz innych regionów.

W listopadzie ubiegłego roku rząd szkocki ogłosił jednorazową wypłatę w wysokości 500 funtów dla pracowników służby zdrowia, w tym dla pracowników aptek zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

Rząd Irlandii Północnej poszedł w jego ślady, ogłaszając na początku lutego 2021 roku, że farmaceuci z aptek ogólnodostępnych zostaną objęci podobną opłatą w dowód "specjalnego uznania".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH