Warszawa: Izba wspiera studentów farmacji WUM

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   30-11-2020, 09:33

Warszawa: Izba wspiera studentów farmacji WUM Pozbawienie Wydziału Farmaceutycznego, czy też ograniczenie w znacznym stopniu tej infrastruktury nie przyczyni się do zachowania odpowiedniego poziomu kształcenia tak istotnego dla środowiska farmaceutycznego oraz pacjentów - podkreśla OIA (fot. Pixabay)

Obecna lokalizacja wydziału farmaceutycznego jest swoistą rekompensatą za pierwotną siedzibę tego wydziału zlokalizowaną w budynku przy ul. Przemysłowej. Budynek ten został wybudowany za pieniądze członków środowiska aptekarskiego - przypomina stołeczna OIA.

Niedawno informowaliśmy o proteście studentów farmacji WUM przeciwko umiejscowieniu Centrum Symulacji Medycznych w budynku Wydziału Farmaceutycznego. Miałaby być im odebrana jedna trzecia wydziału, w której obywa się działalność kształcenia.

W związku z informacjami o tych planach, swoje zaniepokojenie wyraziła też Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie, kierując pismo do Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

"Należy przypomnieć, że obecna lokalizacja Wydziału Farmaceutycznego jest swoistą rekompensatą za pierwotną siedzibę tego Wydziału zlokalizowaną w budynku przy ul. Przemysłowej w Warszawie. Budynek ten został wybudowany za pieniądze członków środowiska aptekarskiego. Zgoda środowiska farmaceutycznego na wyburzenie tego budynku, w związku z przebiegiem nowobudowanej Trasy Łazienkowskiej, była uwarunkowana pokryciem kosztów budowy nowej siedziby wydziału Farmaceutycznego przez m. st. Warszawa" - napisano.

"W zamian za to Wydział Farmaceutyczny otrzymał nową lokalizację przy ul. Banacha. Zmiana przeznaczenia części powierzchni budynku,w którym zlokalizowany jest obecnie Wydział Farmaceutyczny byłaby zatem naruszeniem warunków wcześniejszych uzgodnień i jako taką należy uznać ją za niedopuszczalną" - dodaje Izba.

Niezależnie od powyższego należy zwrócić uwagę, że pozbawienie Wydziału Farmaceutycznego części infrastruktury skutkować będzie niemożliwością realizacji wielu działań bardzo istotnych dla środowiska farmaceutów – utrzymania wysokiego poziomu wiedzy praktycznej farmaceutów, prowadzenia szkoleń podyplomowych, wprowadzania opieki farmaceutycznej.

Prowadzenie tych działań wymaga odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego. Pozbawienie Wydziału Farmaceutycznego, czy też ograniczenie w znacznym stopniu tej infrastruktury nie przyczyni się do zachowania odpowiedniego poziomu kształcenia tak istotnego dla środowiska farmaceutycznego oraz pacjentów.

Więcej: https://oia.waw.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH