Warszawa: protest Porozumienia Zawodów Medycznych o godz. 15:00

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PZM/rynekaptek.pl   19-07-2017, 13:44

Warszawa: protest Porozumienia Zawodów Medycznych o godz. 15:00 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krzysztof Bukiel, przewodniczący ZK OZZL w imieniu Porozumienia Zawodów Medycznych zapowiada, że w środę, 19 lipca o godz. 15-tej członkowie PZM wyjdą na ulicę protestować przeciwko działaniom polityków i rządu lekceważących obywatelski projekt ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

"Już po złożeniu w Sejmie obywatelskiego projektu, w ciągu 36 godzin politycy przegłosowali własny, przygotowany na kolanie projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne. W rzeczywistości rządowa propozycja stanowi jedynie utrwalenie dotychczasowych niesprawiedliwie niskich płac i jest kontynuacją polityki poprzednich wielu rządów RP" - czytamy w oświadczeniu.

Jak wskazuje PZM, godziwe wynagrodzenie to podstawowy element dobrze działającego systemu ochrony zdrowia w każdym państwie. W Polsce problem ten istnieje od 30 lat i kolejne rządy nie są w stanie go rozwiązać.

"Protestujemy przeciwko niskim płacom (12-14 zł za godzinę ratowania życia), najniższym w Europie nakładom na ochronę zdrowia (tylko 4,7 proc. PKB, gdy w innych krajach wydaje się od 6 do 11 proc. a w według OECD minimum to 6 proc), brakom personelu medycznego, biurokracji, upokarzającym pacjenta i medyka kolejkom" - czytamy w oświadczeniu.

Demonstracja przed Sejmem ma się rozpocząć o godzinie 15.00, skąd protestujący przejdą na Plac Trzech Krzyży.

Więcej: Porozumienie Zawodów Medycznych

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH