Warszawa: tworzą listę aptek, gdzie można kupić pigułkę "dzień po"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: kobieta.wp.pl/rynekaptek.pl   03-04-2017, 13:07

Warszawa: tworzą listę aptek, gdzie można kupić pigułkę "dzień po" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Facebookowa grupa „Dziewuchy Dziewuchom” utworzyła listę aptek w Warszawie, które bez problemu sprzedają tabletkę „dzień po” - czytamy na portalu wp.pl.

Inicjatywę zapoczątkowała Alicja Czernecka, jedna z członkiń grupy, która powstała ponad rok temu, gdy przez Polskę przewinęły się pierwsze protesty przeciwko ograniczaniu praw kobiet.

Alicja Czernecka zaczęła tworzyć listę po tym, jak jej znajome miały problem z kupieniem pigułek w Warszawie. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Na liście, która jest stale aktualizowana, znajduje się już ponad 20 placówek.

- Mamy XXI wiek, jesteśmy częścią dużej wspólnoty europejskiej, która wyznacza pewne standardy. Dostęp do antykoncepcji powinien nam się naturalnie należeć – mówi Anka Górka, działaczka Trójmiejskiej Inicjatywy Feministycznej i partii Razem.

W sondażu przeprowadzonym przez IPSOS dla OKO.press wynika, że 57 proc. Polaków opowiada się za przywróceniem dostępu do tabletek „dzień po” i to bez konieczności przedstawiania recepty. Tylko 12 proc. ankietowanych jest za całkowitym zakazem ich sprzedaży.

Więcej: http://kobieta.wp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH