Warszawa zapewnia seniorom szczepienia przeciwko grypie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RZX/rynekaptek.pl   06-09-2017, 12:18

Warszawa zapewnia seniorom szczepienia przeciwko grypie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65. rok życia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Warunkiem jest posiadanie zameldowania na stałe lub czasowo w stolicy.

Seniorzy muszą także rozliczać podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Stołeczny ratusz szacuje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 65 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczyło 2 331 918 zł. Dostępność programu jest bardzo duża - mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 176 przychodni. Szczepienia trawią od początku września do 8 grudnia br.

Warszawa od kilkunastu lat realizuje program skierowany do seniorów, pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk, czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób, za ponad 20 tys. zł. Program takiej profilaktyki realizowany jest od 2007 r.

Miasto przewiduje, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób bezdomnych. Warszawa na szczepienie połączone z badaniem pacjentów przeznaczyła ponad 50 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH