We Wrocławiu powstanie muzeum farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KAW/rynekaptek.pl   13-11-2009, 13:38

We Wrocławiu powstanie muzeum farmacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Akademia Medyczna we Wrocławiu dostała pieniądze unijne na urządzenie Domu Śląskiego Aptekarza w średniowiecznej kamienicy.

Kamienica przy Kurzym Targu 4 znajduje się tuż przy Rynku. Budynek pochodzi z XIII wieku i od średniowiecza do czasów powojennych XX wieku nieprzerwanie działała tu apteka. Zachowały się eksponaty z każdego okresu w jej dziejach. Władze uczelni chcą urządzić w kamienicy muzeum farmacji: Dom Śląskiego Aptekarza.

– Remont trwa już od kilku lat, ale dopiero ten zastrzyk gotówki pozwoli nam go skończyć. Chcemy, aby oprócz muzeum działała tu znowu apteka i aby powstały sale wykładowe dla studentów farmacji. Budynek ma kilka kondygnacji, więc na wszystko znajdzie się miejsce. To byłaby niewątpliwie nowa atrakcja turystyczna miasta – powiedział w rozmowie z portalem rynekaptek.pl Arkadiusz Förster, rzecznik uczelni.

Remont ma się zakończyć w 2011 roku. 

Uczelnia planuje też renowację neogotyckiego zespołu klinik w rejonie ulic Chałubińskiego, Pasteura, Skłodowskiej-Curie z przełomu XIX i XX wieku. Na te dwie inwestycję Akademia otrzymała 15 mln zł z Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH