Wicepremier Morawiecki: kochamy zagranicznych inwestorów, ale …

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Biznes Newseria/rynekaptek.pl   07-09-2017, 10:36

Wicepremier Morawiecki: kochamy zagranicznych inwestorów, ale … Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chcemy zachęcać do wdrożeń i rozwoju produkcji w Polsce w taki sposób, żeby branża farmaceutyczna była coraz bardziej spolonizowana - powiedział agencji Newseria Biznes Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Jak wskazał wicepremier, branża farmaceutyczna to dobry grunt do rozwoju nowoczesnych technologii. To branża, która jest naszą ogromną nadzieją na wzrost zaawansowania technologicznego w poszczególnych sektorach.

– Chcemy zachęcać do wdrożeń i rozwoju produkcji w Polsce w taki sposób, żeby branża farmaceutyczna była coraz bardziej spolonizowana, nawet jeżeli jest zagraniczna. Kochamy wszystkich zagranicznych inwestorów, ale też zapraszamy ich nie tylko do sprzedaży leków w Polsce – tłumaczył wicepremier.

Dodał, że na naszym rynku kupuje się 70 proc. leków zagranicznych, podczas gdy w Niemczech czy Francji ponad 90 proc. to leki krajowe.

Dla rozwoju krajowych firm farmaceutycznych bardzo istotne jest rządowe wsparcie. Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób Plan Morawieckiego może wspierać krajowych czempionów gospodarczych takich jak Polpharma, wicepremier podkreślił, że rząd planuje przede wszystkim wspierać ich międzynarodową ekspansję i działalność eksportową.

– Dostajemy wiele wsparcia w zakresie badań i rozwoju, które chcemy zintensyfikować, aby tworzyć innowacyjne produkty i wdrażać nowe technologie - ocenił Markus Sieger, prezes zarządu Grupy Polpharma.

Wyjaśnił, że koncern wprowadza innowacje szczególnie w obszarze biotechnologii: - Dużo inwestujemy w ten sektor, mamy duże centrum badawcze w Gdańsku. Możemy liczyć na wsparcie naszych projektów i mam nadzieję, że nadal tak będzie – przyznał prezes Sieger.

Więcej: https://biznes.newseria.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH