"Widzimy mocno zakrojoną akcję przeciwko ustawie"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   21-04-2017, 12:21

"Widzimy mocno zakrojoną akcję przeciwko ustawie" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizacje, które protestują przeciwko ustawie "apteka dla aptekarza", mają na tyle dużo pieniędzy, by opłacać artykuły sponsorowane, a potem posługiwać się określeniem, że "prasa podaje" - ocenia Marek Tomków, wiceprezes NRA.

- Widzimy mocno zakrojoną akcję przeciwko ustawie "apteka dla aptekarza" - mówił w Radiu Opole Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Dodał: - Jest wiele organizacji, które protestują. Ale jak im się przyjrzymy, to się okazuje, że członkami tych organizacji są te same firmy - kilkanaście podmiotów, często reprezentujących zagraniczny kapitał.

- Mają na tyle dużo pieniędzy, by opłacać artykuły sponsorowane, a potem posługiwać się określeniem, że "prasa podaje". Miała być manifestacja przeciwko tym zmianom, a okazało się, że nie udało się znaleźć chętnych, by manifestować - powiedział.

- W mojej ocenie, dla pacjenta nie zmieni się nic. Będzie taka sama konkurencja cenowa. Leki refundowane będą w takiej samej cenie, w każdej aptece. Regulacje będą dotyczyły tylko nowych aptek. A więc te które dzisiaj są na rynku, będą nadal funkcjonowały.

Przypomniał, że obecnie upadkiem zagrożonych jest około 4 tysięcy aptek prowadzonych nie tylko przez farmaceutów. Bankructwem zagrożonych jest też wiele małych sieci. Obecnie procedowane przepisy mają uspokoić ten rynek i przygotować go do kolejnych zmian.

Całość do wysłuchania tutaj: https://we.tl/Vo4emba0yt

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH