Wielka Brytania: mimo zachęt, inwestorzy uciekają

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   03-02-2011, 10:41

Wielka Brytania: mimo zachęt, inwestorzy uciekają Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pfizer zdecydował się na zamknięcie centrum R&D w brytyjskim Sandwich, w hrabstwie Kent.

Dla 2,4 tys. pracowników oznacza to utratę pracy, dla budżetu państwa mniejsze wpływy z podatków.

Według koncernu decyzja o zamknięciu ośrodka badań i rozwoju nad nowymi lekami jest elementem redukcji kosztów i poszukiwania oszczędności przez koncern w skali globalnej.

Już wcześniej spore cięcia zostały wprowadzone w amerykańskim centrum w Groton (stan Connecticut), gdzie m.in. zredukowano liczbę zatrudnionych o 25 procent.

W przypadku Wielkiej Brytanii, część działów R&D zostanie przeniesiona do ośrodka w Cambridge. Dotyczy to głównie badań nad lekami przeciwbólowymi.

Lokalni politycy już myślą, jak wykorzystać potencjał naukowców zatrudnionych w ośrodku i utrzymać aktywność w zakresie R&D w regionie. Spojrzenia kierują się głównie w stronę GSK, która finansuje w dużej mierze park biotechnologiczny funkcjonujący w tym regionie i zapowiada plany kolejnych inwestycji w R&D i produkcję.

Brytyjski rząd stara się zachęcić firmy innowacyjne do pozostania na brytyjskiej ziemii i ponoszenia inwestycji w tym obszarze, oferując niższe podatki i fundusze na rozwój inwestycji w biotechnologię. Zapowiada także zmiany w zakresie prowadzenia badań klinicznych, by można je było wykonywać łatwiej, mniej biurokratycznie i taniej.

Źródło: www.windhover.com/blog
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH