Wkład Wielkopolskiej OIA w pracach nad "AdA"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOIA/rynekaptek.pl   17-05-2017, 11:27

Wkład Wielkopolskiej OIA w pracach nad "AdA" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielkopolska Izba Aptekarska wspierała prace legislacyjne nad ustawą „apteka dla aptekarza”. W posiedzeniach Komisji Zdrowia, która wydała pozytywną opinię na temat noweli, regularnie uczestniczyła prezes Wielkopolskiej ORA - Alina Górecka - przypomina Izba.

Izba przypomina także, że prezes WORA, zaapelowała do Prezydenta o podpisanie noweli. Apel Wielkopolskiej OIA poparł także prezes Zarządu Stowarzyszenia Forum Polskiej Farmacji - dr n. farm. Marek Jędrzejczak. 

"Kryteria demograficzne i geograficzne uwzględniane przy otwieraniu aptek ogólnodostępnych ustanowione zostały we Francji już w latach czterdziestych XX wieku. Przepisy ustalające te kryteria obowiązują między innymi w Austrii, we Włoszech i Portugalii, gwarantując aptekom stabilność ekonomiczną i pozwalając pracującym w nich farmaceutom koncentrować się na zaspokajaniu potrzeb pacjenta, w tym na prowadzeniu opieki farmaceutycznej. Przepisy te nie są sprzeczne z prawem unijnym, co potwierdziły orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” – podkreślono w apelu do Prezydenta Andrzeja Dudy.

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 roku o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne, podpisana przez Prezydenta 15 maja br. wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia.

Więcej: http://www.woia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH