Wkrótce Europejski Kongres Gospodarczy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   14-04-2017, 09:22

Wkrótce Europejski Kongres Gospodarczy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwa rejestracja na dziewiątą już edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC, Katowice, 10-12 maja 2017 r.), największą biznesową imprezę w Europie Centralnej.

EEC 2017 to trzy dni debat, ponad 100 sesji tematycznych z udziałem ok. 700 prelegentów. Miejscem Kongresu będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe razem z halą Spodka w Katowicach.

Bogata i różnorodna tematyka debat podąża za aktualną sytuacją gospodarczą Polski, Europy i świata. Wyróżnikiem imprezy jest reprezentatywne grono dyskutantów. W ramach dziewiątej edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

- Europejski Kongres Gospodarczy jest platformą wymiany poglądów, wiedzy i prowadzenia dyskusji, podczas której wskazywane są kluczowe dla przyszłości gospodarki rozwiązania. To także wydarzenie o ugruntowanej pozycji, znaczeniu i prestiżu - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

- W ubiegłym roku w Kongresie wzięło udział 8 tysięcy gości. Ogromne zainteresowanie udziałem w dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego już teraz pozwala nam szacować, że frekwencja w tym roku będzie jeszcze większa - dodaje prezes Kuśpik.

Jednym z wydarzeń towarzyszących Kongresowi będzie konkurs dla młodych firm - Start-up Challenge - organizowany w ramach European Start-up Days.

Już tradycyjnie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie także sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce i innych krajach.

EEC 2017 stwarza znakomitą okazję do kontynuowania dyskusji na tematy poruszone w trakcie niedawnego II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress, Katowice, 9-11 marca br.), na którym obecni byli przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia. Odbyły się 52 sesje z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 2,5 tys. gości.

Europejski Kongresu Gospodarczy kolejny raz stanie się forum reprezentatywnej i opiniotwórczej debaty dotyczącej, między innymi, najważniejszych planowanych zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej. 

Ramowe programy sesji EEC 2017 dotyczących sektora ochrony zdrowia:

Polski szpital 2017 - cz. 1.
• Sieć szpitali - co wiemy w maju 2017 roku?
• Mapy potrzeb zdrowotnych - wnioski dla lecznictwa stacjonarnego

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH