Właściciele obiektów handlowych nie mają się czego obawiać

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: retailnet.pl/ rynekaptek.pl   22-08-2017, 13:35

Właściciele obiektów handlowych nie mają się czego obawiać Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sieci apteczne nadal będą mogły się rozwijać, ponieważ z ustawy usunięty został zapis zakazujący sprzedaży spółek kapitałowych - mówi Natalia Adamek z Dziaału Powierzchni Handlowych Cushman & Wakefield, w kontekście rozwoju centrów handlowych.

Nowelizacja ustawy z 25 czerwca br. o prawie farmaceutycznym wprowadza nowe rozporządzenie dotyczące ograniczenia liczby aptek prowadzonych przez farmaceutę posiadającego prawo do wykonywania zawodu, do czterech punktów handlowych.

- Ustawa może wpłynąć na tempo rozwoju nowych placówek. Jednak właściciele obiektów handlowych nie mają się jednak czego obawiać - zauważa Natalia Adamek.

Wygasające umowy najmu będą przedłużane, jeśli właściciele będą posiadać pozwolenia na prowadzenie apteki. Pozwolenia te wydawane są na czas nieoznaczony, dlatego utrudnienie dotyczy głownie sytuacji, w której do obiektu handlowego wprowadzany jest nowy podmiot do prowadzenia apteki. Na nowelizacji ustawy mogą skorzystać jednak aptekarze, którzy już prowadzą swoje punkty w centach handlowych, w szczególności podczas negocjowania warunków najmu.

- Sieci apteczne nadal będą mogły się rozwijać, ponieważ z ustawy usunięty został zapis zakazujący sprzedaży spółek kapitałowych. W nowym prawie spółka może zostać kupiona przez kolejną spółkę o charakterze kapitałowym. Jeżeli właściciel formalnie ich nie połączy, nie będzie zmuszony do ubiegania się o nowe pozwolenie - dodaje.

Natomiast apteki prowadzone jako indywidualne działalności gospodarcze oraz spółki cywilne nie będą mogły być sprzedane. Wyjątkiem jest przekształcenie spółki cywilnej w spółkę handlową, np. spółkę z o.o.

Więcej: https://retailnet.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH