
Trzeba zabezpieczyć indywidualne apteki przed agresywną polityką sieci. Jednocześnie należy pamiętać, że ogromna część spośród 390 sieci, to krajowi przedsiębiorcy – ocenia poseł Michał Cieślak.
Zdaniem Michała Cieślaka, istnieje szansa na pogodzenie środowiska związanego z samorządem aptekarskim z przedsiębiorcami krytykującymi zapis "AdA" - powiedział poseł w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie.
- Jest wiele obszarów wymagających regulacji i uściślenia w zakresie jednoprocentowej koncentracji rynku, agresywnej polityki podmiotów rynkowych w zakresie tworzenia nowych aptek, odwróconego łańcucha dostaw i wywozu leków z Polski - wymieniał.
Stwierdził, że osobnym problem jest nadzór nad przychodniami, rola hurtowni w systemie i wiele innych, które trudno uporządkować projektem poselskim bez konsultacji społecznych i międzyresortowych.
- Prace powinny iść w kierunku pogodzenia wszystkich uczestników tego rynku, a przede wszystkim powinny uwzględniać bezpieczeństwo pacjenta - ocenił.
Podkreślił, że trzeba zabezpieczyć indywidualne apteki przed agresywną polityką sieci. Jednocześnie wyjaśnił, że ogromna część spośród 390 sieci, które są obecne na polskim rynku, to krajowi przedsiębiorcy, którzy mają od 5 do 15 aptek: - I to jest najliczniejsza grupa wśród rynkowych graczy.
Przypomnijmy, posłowie z Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji, wczoraj 23 marca, ostatecznie opowiedzieli się za tym, aby właścicielem nowo-otwartych aptek będą mogli być nie tylko wykwalifikowani farmaceuci. Bez zmian natomiast pozostają zapisy dotyczące kryteriów demograficzno-geograficznych.
Więcej: http://gpcodziennie.pl/
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych