WOIA chce od premiera pomocy dla aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOIA/ rynekaptek.pl   02-02-2021, 09:21

WOIA chce od premiera pomocy dla aptek Szefowa WOIA pisze do premiera w sprawie pomocy dla aptek Fot. ShutterStock Data dodania: 21 grudnia 2022

Wiele aptek jest często w dramatycznej sytuacji i grozi im bezpowrotne zakończenie działalności, jeśli nie będą miały możliwości skorzystania z pomocy rządowej w ramach tarczy 6.0 na warunkach dotyczących przedsiębiorców, których ona aktualnie dotyczy - ocenia szefowa WOIA.

Prezes Wielkopolskie ORA, mgr farm. Alina Górecka, skierowała do Premiera wniosek o poszerzenie listy podmiotów, które mogą skorzystać z pomocy rządowej w ramach tarczy 6.0 o podmioty, które w ramach działalności gospodarczej prowadzą apteki (PKD 4773.Z - wiodąca działalność).

Jak to uzasadnia?

Wiele aptek ogólnodostępnych prowadzonych przy przychodniach lekarskich jest na skraju upadłości ze względu na zamknięcie tych poradni i wykonywaniu świadczeń zdrowotnych wyłącznie w drodze elektronicznej lub teleporad od marca 2020 roku. Pacjenci nie przychodzą do poradni, a zatem nie przychodzą do apteki posadowionej w budynku poradni lub obok niej.

Apteki ogólnodostępne prowadzące działalność w obrębie szpitali, które zostały przekształcone w szpitale jednoimienne, obligatoryjnie musiały zawiesić swoją działalność. Nie wiadomo, kiedy będą mogły ją wznowić. Są zamknięte od marca 2020 roku.

Apteki ogólnodostępne prowadzące działalność przy szpitalach i na ich terenie zanotowały znaczne spadki obrotów ze względu na ograniczenie działalności samych szpitali, poradni przyszpitalnych, zakaz odwiedzin chorych oraz ograniczenie możliwości przebywania obywateli na terenie szpitali.

"Apteki te są często w dramatycznej sytuacji i grozi im bezpowrotne zakończenie działalności, jeśli nie będą miały możliwości skorzystania z pomocy rządowej w ramach tarczy 6.0 na warunkach dotyczących przedsiębiorców, których ona aktualnie dotyczy" - napisała szefowa WOIA.

Więcej: https://www.woia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH