WOŚP: doliczono się już 37 mln zł

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOSP/rynekaptek.pl   11-01-2011, 08:28

WOŚP: doliczono się już 37 mln zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, że kwota zadeklarowana niedzielnej akcji zbierania pieniędzy to już ponad 37 mln zł.

W tym roku pieniądze zostaną przekazane na potrzeby urologii i nefrologii dziecięcej.
- Zależy nam na tym, by wcześniej wykrywać wady układu moczowego u dzieci z możliwością wczesnego rozpoczęcia leczenia i interwencji urologicznej. To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci, a później osób dorosłych - wyjaśnia doc. Sylwester Prokurat:

- W przypadku stwierdzenia wady rozwojowej układu moczowego u małego pacjenta konieczna jest dalsza diagnostyka, w tym badania czynności pęcherza moczowego oraz wczesne leczenie z wykorzystaniem precyzyjnego sprzętu urologicznego, bo dotyczy to między innymi dzieci w okresie noworodkowym i niemowlęcym.

Innym, bardzo ważnym problemem w zakresie ratowania dzieci z niewydolnością nerek jest narastająca częstość występowania ostrego uszkodzenia nerek. W miarę postępu medycyny, prowadzenia szeregu trudnych, ale koniecznych zabiegów takich jak transplantacje szpiku, wątroby lub serca, wzrasta liczba dzieci ze stwierdzaną ostrą niewydolnością nerek.
Niebywale istotna jest możliwość zastosowania i dostępność do tzw. ciągłych metod leczenia nerkozastępczego bezpośrednio po przyjęciu chorego do szpitala
, a nie przekazywanie do odległego niekiedy o setki kilometrów ośrodka dysponującego możliwościami stosowania metod eliminacji toksyn.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH