WP: kto nowym prezesem AOTMiT?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/rynekaptek.pl   18-10-2017, 13:04

WP: kto nowym prezesem AOTMiT? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mimo, że nabór się dopiero zaczął w środowisku medycznym już trwają spekulacje dotyczące tego, kto mógłby zająć zwalniające się stanowisko - informuje Wirtualna Polska i podaje trzy nazwiska.

Minister Zdrowia 16 października ogłosił nabór na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Mimo, że nabór się dopiero zaczął w środowisku medycznym już trwają spekulacje dotyczące tego, kto mógłby zająć zwalniające się stanowisko. Możliwa jest kandydatura dr Sławomira Janusa, byłego szefa Instytutu Matki i Dziecka oraz Igi Lipskiej, byłej dyrektor Wydziału Oceny Technologii Medycznych w AOTMiT – to oni konkurowali w poprzednich wyborach na prezesa z Wojciechem Matusiewiczem.

- Myślę, że realnym kandydatem jest też były wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda - mówi dla wp.pl osoba ze środowiska medycznego.

Dr Łanda był wiceministrem zdrowia w ekipie Konstantego Radziwiłła. Odpowiadał m.in. za politykę lekową.

Zdaniem dr Jerzego Gryglewicza z Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego kryteria naboru są na tyle otwarte, że może się zgłosić wielu chętnych. - Bardzo możliwe, że będą to też ludzie obecnie pracujący dla Agencji. Kto zostanie nowym prezesem przekonamy się jednak dopiero po ogłoszeniu wyników przez ministerstwo – mówi.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH