Wrocław: dawny budynek wydziału farmacji zmieni się w biurowiec

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/rynekaptek.pl   21-09-2020, 12:43

Wrocław: dawny budynek wydziału farmacji zmieni się w biurowiec Budynek dawnej farmacji czeka kapitalny remont (Fot. Pixabay)

Po kilku latach nieużytku budynek wydziału farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu będzie znowu funkcjonował. Nowy właściciel rozpoczął proces generalnego remontu. Dawna farmacja zmieni się w biurowiec.

Budynek przy ul. Grodzkiej we Wrocławiu wybudowano w roku 1866 z myślą o Instytucie Farmaceutycznym. Po II wojnie światowej pełnił on podobną funkcję - pojawił się tam Wydział Farmacji Akademii Medycznej. Jako że uczelnia w ostatnich latach wybudowała nowy gmach w kompleksie przy ul. Borowskiej, to dawna siedziba farmacja została wystawiona na sprzedaż - opisuje serwis Wirtualna Polska.

Początkowo Akademia Medyczna liczyła, że sprzeda dawną farmację za 10 mln zł. Z tego względu, że chętnych nie było, cenę obniżono do 8 mln zł. Ostatecznie budynek sprzedano w 2013 r. za 5,5 mln zł.

Po zakończeniu prac, budynek dawnej farmacji ma uzyskać 3,5 tys. metrów kwadratowych przestrzeni biurowych, sale konferencyjne oraz pomieszczenia usługowe.

Więcej: wroclaw.wp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH