Wrocław: leczenie i edukacja w jednym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wroclaw.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   30-11-2017, 09:08

Wrocław: leczenie i edukacja w jednym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wrocławskim szpitalu im. A Falkiewicza otwarto pierwszą w Polsce edukacyjną salę podań leków. Mali pacjenci będą mogli korzystać w niej z materiałów edukacyjnych poświęconych faktom z historii odkryć medycznych.

Edukacyjna sala skierowana do najmłodszych została udostępniona w ramach projektu "Nauka ratuje życie". Projekt został zainicjowany przez Roche Polska i zainagurowany w środę 29 listopada we wrocławskim szpitalu - podaje wrocławski oddział Gazety Wyborczej.

- To pierwsze takie miejsce w Polsce, znacząco różniące się od tego, co mogliśmy zaoferować dotychczas. Jesteśmy dumni, że od dziś to właśnie nasz szpital będzie mógł zaoferować swoim pacjentom wnętrze, w którym godziny spędzane na przyjmowaniu leków miną na wykorzystaniu potencjału twórczego oraz poznawaniu ciekawych faktów naukowych – mówi dr Joanna Puławska, ordynator oddziału pediatryczno-reumatologicznego szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

Do końca 2017 r. na terenie polskich szpitali mają powstać cztery sale przeznaczone dla pacjentów pediatrycznych oddziałów chorób reumatologicznych.

Więcej: http://wroclaw.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH