Współpraca Biotonu i Actavis Group w sprawie insulin

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Wyborcza/rynekaptek.pl   15-11-2010, 11:24

Współpraca Biotonu i Actavis Group w sprawie insulin Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bioton podpisał z islandzkim Actavis Group list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy w zakresie wspólnego rozwoju, rejestracji, dystrybucji i sprzedaży insulin, w tym również insulin analogowych.

W ramach współpracy, której szczegółowe zasady określone będą w umowie o współpracy, spółka Bioton odpowiedzialna będzie za rozwój produktów, ich rejestrację na rynkach oraz produkcję. Actavis będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań marketingowych i dystrybucję produktów. Bioton i Actavis będą partycypowały w proporcji 50/50% w kosztach rozwoju produktów oraz zyskach z ich dystrybucji i sprzedaży.

Strony uzgodniły, że Actavis zapłaci spółce Bioton jednorazowe wynagrodzenie, którego wysokość zostanie określona w umowie o współpracy. Wynagrodzenie płatne przez Actavis ma uwzględniać poniesione przez Bioton dotychczasowe nakłady inwestycyjne na proces rozwoju rynków sprzedażowych oraz produktów (w wysokości do 50% poniesionych nakładów). Wartość wynagrodzenia nie przekroczy kwoty 500 mln zł.

Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, Actavis będzie upoważniony do przeprowadzenia badania Biotonu w obszarze produktowym, regulacyjnym, produkcyjnym, finansowym i prawnym oraz biznesowym. Obie strony chcą podpisać umowę o współpracy do końca tego roku.

Spółka Bioton zyska w Actavis partnera posiadającego struktury sprzedażowe na całym świecie oraz doświadczenie w procesach rejestracyjnych. Actavis będzie również partycypował w kosztach rozwoju produktów. Dla Actavis współpraca będzie służyć realizacji ogłoszonej w lipcu 2010 r. strategii wejścia w segment leków biotechnologicznych oraz biorównoważnych.

Więcej: www.gospodarka.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH