Współpraca GLG Pharma i IPO nad lekiem w raku piersi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GLG Pharma/ rynekaptek.pl   31-08-2017, 14:42

Współpraca GLG Pharma i IPO nad lekiem w raku piersi Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

GLG Pharma, będąca właścicielem projektu onkologicznego z zastosowaniem wobec potrójnie negatywnego raka piersi (TNBC), podpisała z Instytutem Przemysłu Organicznego kontrakt na przeprowadzenie badań przedklinicznych w projekcie TNBC.

Instytut odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie koniecznych prac badawczych nad cząsteczką GLG-805, a także uzyskanie stosownych zezwoleń.

Głównym celem projektu TNBC jest opracowanie leku w oparciu o inhibitor białka STAT-3 – cząsteczki GLG-801 (forma doustna) i GLG-805 (forma dożylna) – do zastosowań w terapii onkologicznej wobec potrójnie negatywnego raka piersi. Spółka planuje również stworzenie testów diagnostycznych opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki tego właśnie nowotworu.

Zadaniem Instytutu Przemysłu Organicznego będzie przeprowadzenie badań toksykologicznych, toksykokinetycznych oraz DRF (ang. Dose Range Finding) – polegających na ustaleniu bezpiecznej dawki – dla formulacji dożylnej leku oraz opracowanie pełnej dokumentacji. Zgodnie z harmonogramem, przewiduje się, że prace badawcze potrwają 12 miesięcy od momentu uzyskania zezwolenia Komisji Etycznej na ich rozpoczęcie.

Po uzyskaniu wyników i dokumentacji fazy przedklinicznej, w celu dopuszczenia cząsteczki do badań klinicznych z udziałem ludzi, spółka planuje złożyć wniosek IND, czyli nowego leku będącego w fazie badań przedklinicznych, do Europejskiej Agencji Leków oraz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH