Wydział Farmaceutyczny UM w Lublinie oceniony najwyżej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Wschodni/rynekaptek.pl   19-10-2017, 12:48

Wydział Farmaceutyczny UM w Lublinie oceniony najwyżej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność lubelskich uczelni. Najwyższą notę otrzymał Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jako jedyny w województwie znalazł się w kategorii A+.

Od przyznawanych przez KEJN ocen zależy m.in. rządowe finansowanie dla szkół wyższych. Te, które dostają najniższe noty, muszą liczyć się z obcięciem dotacji. Uczelniane wydziały oceniane są głównie pod kątem działalności naukowej i badawczo-rozwojowej. Każdy z nich otrzymuje jedną z trzech kategorii: A, B lub C.

Spośród tych pierwszych dodatkowo wyłaniane są te z kategorią A+. Tym razem najwyższą ocenę otrzymał Wydział Farmaceutyczny UM w Lublinie - informuje Dziennik Wschodni.

- Zdecydowała o tym ogromna mobilność naszych naukowców i rozwijana od lat międzynarodowa współpraca badawcza z ośrodkami m.in. w Japonii, Austrii, Turcji, Chinach. W ostatnich latach dokonał się znaczny postęp w pozyskiwaniu grantów, wzrosła znacząco liczba patentów oraz publikacji w prestiżowych czasopismach naukowych – komentuje prof. Andrzej Drop, rektor UM.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH