Wytyczne dla branży wyrobów medycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polmed/ rynekaptek.pl   03-09-2020, 10:03

Wytyczne dla branży wyrobów medycznych Przygotowane rekomendacje wskazują procedury bezpieczeństwa, jakie powinny być stosowane przez pracowników na czas trwania epidemii (fot. Pixabay)

Główny Inspektorat Sanitarny zatwierdził wytyczne, dotyczące działania branży wyrobów medycznych w szpitalach i jednostkach leczniczych. Nowe procedury zapewnią bezpieczeństwo m.in. podczas dostaw technologii medycznych oraz serwisowania sprzętu.

Główny Inspektorat Sanitarny zaakceptował "Wytyczne przemysłu medycznego dotyczące wizyt reprezentantów firm w placówkach świadczących usługi medyczne i opiekuńcze".

Dokument był przedmiotem prac Izby POLMED i organizacji Technomed, które przebiegały w uzgodnieniu z GIS. Proponowane w dokumencie procedury przyczyniają się do ograniczenia ryzyka i zapewnienia bezpieczeństwa m.in. w trakcie dostaw niezbędnych wyrobów medycznych, czy też w procesie serwisowania sprzętu medycznego.

Przygotowane rekomendacje wskazują procedury bezpieczeństwa, jakie powinny być stosowane przez pracowników na czas trwania epidemii, w zakresie:

1. Wizyt w jednostkach leczniczych i placówkach świadczących usługi opiekuńcze.
2. Świadczenia usług serwisowych w placówkach medycznych.
3. Świadczenia usług instalatorskich/szkolenia personelu.
4. Obecności na salach zabiegowych.
5. Spotkań́ szkoleniowych i konferencji tematycznych.

Jak czytamy we wstępie dokumentu, istotne jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy pracownikom, w szczególności zaopatrzenie ich w niezbędne środki ochrony osobistej oraz umożliwienie im dostępu do praktycznych szkoleń w zakresie zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Więcej: https://polmed.org.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH