Wyższa cena w wezwaniu na akcje Pelionu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   08-05-2017, 19:46

Wyższa cena w wezwaniu na akcje Pelionu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) zdecydowała o podniesieniu ceny w wezwaniu do 59,04 zł za akcję spółki Pelion S.A.

- Biorąc pod uwagę oczekiwania akcjonariuszy mniejszościowych, postanowiliśmy podwyższyć cenę w wezwaniu. Nowa cena jest o 12,8% wyższa od pierwotnej ceny wezwania (52,33 zł). Zawiera także premię w wysokości 15,0% względem średniej ceny akcji Pelion na GPW w 2016 roku – komentuje Jacek Szwajcowski.

Wzywający (KIPF) wraz z Jackiem Szwajcowskim i Zbigniewem Molendą zamierza osiągnąć do 100% łącznej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Pelion i traktuje nabycie akcji spółki jako długoterminową inwestycję strategiczną. W przypadku sukcesu wezwania, czyli osiągnięcia przynajmniej progu 90% łącznej liczby głosów, wzywający planuje przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji Pelion, a następnie wycofanie spółki z GPW.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji spółki Pelion w ramach wezwania rozpoczęło się w dniu 31 marca i kończy w dniu 12 maja 2017 roku. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski BZ WBK w punktach usług maklerskich wskazanych w treści wezwania.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o.o. (KIPF) jest spółką inwestycyjną, założoną w 2000 r. przez Jacka Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendę. 67% udziałów w KIPF należy do Jacka Szwajcowskiego, a 33% udziałów należy do Zbigniewa Molendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH