Z prośbą o receptę zgłasza się nawet po 20 osób dziennie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radiozet.pl/ rynekaptek.pl   27-07-2017, 12:05

Z prośbą o receptę zgłasza się nawet po 20 osób dziennie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powstała mapa Polski z zaznaczonymi na niej miastami, w których chętni za przysłowiową złotówkę mogą dostać receptę na koncepcję awaryjną. To element akcji "Lekarze kobietom". Aktualnie taka możliwość jest dostępna w 25 miastach.

Dr n. med. Aleksandra Krasowska - psychiatra z Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej - za pośrednictwem mediów społecznościowych stworzyła grupę zrzeszającą kilkudziesięciu lekarzy różnych specjalności, którzy zgodzili się ułatwić Polkom dostęp do antykoncepcji awaryjnej.

Tak powstała inicjatywa "Lekarze Kobietom", do której w ciągu kilku ostatnich tygodni dołączyła prawie setka specjalistów - m.in. lekarzy rodzinnych, pediatrów, chirurgów a nawet psychiatrów. Można się z nimi skontaktować wchodząc na stronę www.lekarzekobietom.pl, poprzez Facebooka lub wysyłając formularz.

Za wystawiane recepty nie chcą żadnych opłat - pobierane będą jedynie symbolicznie (za przysłowiową "złotówkę"), głównie ze względów formalnych - ze względu na prowadzenie prywatnych praktyk lekarskich i związane z tym rozliczenia.

W prowadzeniu strony umożliwiającej kontakt z lekarzem, który przepisze nam lek w nagłych wypadkach pomagają za darmo m.in. studenci medycyny i inni wolontariusze.

Z prośbą o receptę zgłasza się nawet po 20 osób dziennie. Każdego dnia przybywają też kolejne miejscowości na mapie przedstawiającej miejsca, w których można skorzystać z takiej formy pomocy.

Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH