Z Węgier do Polski. Nowa szefowa Roche Polska

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Roche   11-05-2021, 20:40

Z Węgier do Polski. Nowa szefowa Roche Polska Irma Veberic - nowa szefowa Roche Polska (fot. Roche)

Od 1 czerwca br. stanowisko General Managera Roche Polska obejmie Irma Veberic, która z firmą Roche związana jest od ponad 20 lat.

 W ostatnim czasie Veberic pełniła funkcję General Managera Roche na Węgrzech.

Irma Veberic z Roche związana jest od 1996 roku. Przeszła przez wszystkie etapy kariery, by w 2010 objąć stanowisko General Managera Roche na Słowenii. W 2017 przeniosła się na Węgry, gdzie również pełniła funkcję General Managera.

- Przyjeżdżając na Węgry zdałam sobie sprawę, że oba te rynki (słoweński i węgierski) są bardzo złożone i różne, mimo że geograficznie położone tuż obok siebie. Moją misją było zminimalizowanie różnic między wynikami terapeutycznymi pacjentów węgierskich i europejskich.  Obraliśmy za cel wdrożenie skutecznej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów za pomocą badań przesiewowych i diagnostyki, a następnie zapewnienie pacjentom dostępu do nowoczesnych terapii na miarę XXI wieku – mówi Veberic.

Veberic ugruntowała pozycję Roche na Węgrzech. Obecnie firma inwestuje trzy czwarte przychodów z powrotem w tym kraju. Na Węgrzech funkcjonują trzy jednostki biznesowe Roche - farmacja, diagnostyka i opieka diabetologiczna, a także PV HUB Budapest (Pharmacovigilance Hub). PV HUB Budapest jest odpowiedzialny za 23 kraje europejskie i 6 krajów Półwyspu Bałkańskiego. W Budapeszcie zlokalizowane jest również RSS Budapeszt (Roche Services & Solutions Operations EMEA), które zatrudnia 900 pracowników. Zespół składa się z obywateli aż 27 państw świata. 63% stanowisk kierowniczych w RSS zajmowanych jest przez kobiety.

Dla Irmy Veberic Roche Polska to trzeci rynek, który będzie rozwijać pod kątem biotechnologii.

Irma Veberic ma ponad 25 lat doświadczenia w farmacji i biotechnologii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH