Zakaz handlu w niedzielę możliwy od stycznia 2018 roku?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TVN24 Bis/rynekaptek.pl   26-10-2017, 12:25

Zakaz handlu w niedzielę możliwy od stycznia 2018 roku? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ustawa jest procedowana w formule pewnego kompromisu. Realne jest, aby regulacje wprowadzające ograniczenie handlu w niedzielę weszły w życie od 1 stycznia 2018 roku  - powiedział Janusz Śniadek z PiS, szef podkomisji do spraw rynku pracy.

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny rozpatrzy w czwartek 26 października sprawozdanie podkomisji ds. rynku pracy na temat projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - podaje portal TVN24 Bis.

- W tym momencie ustawa jest procedowana w formule pewnego kompromisu – powiedział Janusz Śniadek. Zauważył, że społeczeństwo jest w tej kwestii bardzo podzielone, dlatego jak przyznał, „robimy ten zakaz częściowy”.

- Mam wielką nadzieję, że po wielu latach walki i zabiegów będzie uchwalona i wejdzie w życie – stwierdził poseł. Dodał, że "dzisiaj wciąż jest realne", by ustawa weszła w życie od 1 stycznia 2018 r.

Zgodnie z proponowanymi poprawkami do projektu ustawy dot. handlu w niedziele handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Będzie można również handlować w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

Zakazowi handlu nie podlegałyby m.in. stacje paliw, kwiaciarnie, placówki prowadzone przez właściciela, apteki oraz punkty apteczne.

Więcej: http://tvn24bis.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH