Zasady przewozu leków: co można zabrać do Norwegii?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: mojanorwegia.pl/rynekaptek.pl   04-07-2017, 09:29

Zasady przewozu leków: co można zabrać do Norwegii? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 1 października 2015 na terenie UE oraz krajów należących do EOG obowiązują ściśle określone warunki importu leków przez osoby prywatne. Które leki wolno przywieźć z Polski do Norwegii i w jakich ilościach? - na to pytanie odpowiada portal mojanorwegia.pl.

Z Polski wysłać możemy jedynie leki wydawane bez recepty, które są dopuszczone do obrotu na terenie Norwegii i zawierają norweskie opakowanie. Jak potwierdza norweska agencja nadzoru nad lekami, "importować można więc jedynie leki, które da się kupić w norweskich aptekach".

Oprócz tego leki muszą służyć osobistemu użytkowi w celach medycznych – aby to udowodnić, jesteśmy zobowiązani posiadać np. receptę lub zaświadczenie lekarskie.

Osoby importujące lekarstwa muszą ponadto mieć ukończone 18 lat, a zapas leków nie może przekraczać ilości odpowiadającej 3 miesiącom zażywania ich – wskazuje portal.

W odniesieniu do osób, które wybierają się do Norwegii w celach turystycznych, portal informuje, że można zabrać ze sobą leki, które zawierają środki narkotyczne (np. silne leki przeciwbólowe czy uspokajające) oraz środki dopingujące – pod warunkiem, że zostały przepisane do osobistego użytku przez lekarza, a ich ilość nie przekracza ilości odpowiadającej 30 dniom stosowania.

Więcej: www.mojanorwegia.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH