Zawód - farmaceuta. Jest powód do dumy? "Farmaceuci to murzyni 21 wieku"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: maturana6.pl/ rynekaptek.pl   27-10-2017, 08:01

Zawód - farmaceuta. Jest powód do dumy? "Farmaceuci to murzyni 21 wieku" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Bo cały ból dupy wynika z tego, że na farmę były swego czasu wysokie progi, zapierdol na studiach i ploty, że "w aptekach to się dobrze zarabia". A potem kończy człowiek studia i widzi, że jest na poziomie takiej pielęgniarki czy fizjoterapeuty (tylko oni mogą sobie ładnie dorobić), którzy na swój kierunek dostali się z ledwo zdaną maturą".

W 2014 roku portal maturana6.pl, opublikował informacje dotyczące studiów na kierunkach farmaceutycznych, opisując m.in. jak wygląda praca farmaceuty, jakie są możliwości rozwoju, wyboru zawodu poza aptekami oraz uśrednionych zarobkach.

Po ukazaniu się tekstu, rozbrzmiały komentarze. Pierwsze pochodziły z marca 2014 roku i od razu wskazywały na dość trudny los absolwentów farmacji. Opinie na temat zawody nie uległy znaczącej zmianie, nawet po wejściu w życie "apteki dla aptekarza".

Wśród komentarzy padają wysokości zarobków, opinie na temat jakości i warunków pracy, porównania do sytuacji innych zawodów medycznych oraz problemy, z którymi aptekarze muszą mierzyć się na co dzień. Poniżej publikujemy wybrane opinie, zaznaczając okres ich dodania.

Od sceptycyzmu po zadowolenie
"Ciężkie czasy dla farmaceutów, ja bym już drugi raz nie wybrała takiego kierunku (myślałam, że to taka fajna, spokojna, prestiżowa praca w aptece, a tak naprawdę wygląda to wszystko zupełnie inaczej, jak się zacznie pracować), nie wiem czy z moich znajomych ze studiów jest choćby jedna osoba zadowolona ze swojej pracy" (listopad 2014).

"Studia ciężkie, praca niewdzięczna... Lepsze zarobki otrzymasz w małej miejscowości, na pewno nie w dużym mieście, zwłaszcza w tym, gdzie znajduje się uczelnia, bo większość absolwentów zostaje i stawki automatycznie są niskie, bo na twoje miejsce czeka 5 innych osób. No, ale chyba obecnie w żadnym zawodzie nie jest łatwo. Poza tym widok starej farmaceutki to rzadkość, a pracować trzeba do 67. Nie wszyscy są kierownikami,więc gdzie ta reszta (zastanawiam się), bo wszystkie mają być młode i reprezentacyjne" (styczeń 2015).

"Podsumowując po farmacji jesteście tanim, "mięsem" dla sieci farmaceutycznych, zwykłymi wyrobnikami, obrotu i sprzedaży przykasowej, suplementów diety i wszystkich OTC i będziecie z tego surowo rozliczani" (styczeń 2016).

"Dochodzę do wniosku, że farmaceuci to murzyni 21 wieku. Studia ciężkie, a po studiach spokojnie można sobie warzywniak otworzyć i kasa będzie lepsza niż ta za prace w aptece" (wrzesień 2017).

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH