Zdążyć z otwarciem apteki, zanim „AdA” wejdzie w życie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   22-05-2017, 10:09

Zdążyć  z otwarciem apteki, zanim „AdA” wejdzie w życie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firmy, nie czekając na wejście w życie ustawy, ruszyły do wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych z wnioskami o zgody na otwieranie aptek - informuje Rzeczpospolita.

Prezydent Andrzej Duda podpisał 15 maja br. nowelizację ustawy – Prawo farmaceutyczne. Zgodnie z prawem, ustawa zacznie obowiązywać 30 dni od daty ogłoszenia.

Wojewódzkie inspektoraty farmaceutyczne zasypywane są więc falą wniosków o zgodę na uruchomienie nowych aptek - aby zdążyć przed czasem.  Chodzi o zdobycie jak największej liczby zgód, by zabezpieczyć rozwój na kolejne lata – pisze gazeta.

– Najwięcej wniosków trafia do inspektoratów w dużych miastach: Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku. Pierwsza fala napłynęła na początku roku, kolejną obserwujemy teraz – wskazuje Paweł Trzciński, rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Potwierdza, że wniosków jest znacznie więcej niż zwykle -  w sumie trafiło ich już kilkaset.

Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, mówi, że Rada już w trakcie prac nad ustawą sygnalizowała, że ich przeciąganie spowoduje próby obejścia regulacji poprzez choćby masowe składanie wniosków o nowe apteki: - Teraz jesteśmy tego świadkami –stwierdza.

Wiceprezes NRA potwierdza zarazem, że za falą wniosków nie muszą stać największe sieci.

Więcej: www.rp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH