Zlecenie od anonimowego klienta: mieli oczerniać szczepionkę Pfizera

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   25-05-2021, 18:02

Zlecenie od anonimowego klienta: mieli oczerniać szczepionkę Pfizera Agencja komunikacyjna stojąca za dezinformacją podawała się za brytyjską firmę o nazwie Fazze z siedzibą na Wyspach Dziewiczych. Taka firma jednak nie istnieje Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Youtuber otrzymał propozycję od nieznanej firmy komunikacyjnej, oferującej mu znaczne pieniądze za "zniszczenie szczepionki Pfizer" w imieniu anonimowego klienta.

Agencja komunikacyjna z siedzibą w Rosji skontaktowała się z francuskimi youtuberami, oferując im wynagrodzenie za publikację postów i filmów oczerniających szczepionki przeciwko Covid-19 Pfizer/BioNTech – poinformował 25 maja dziennik „Le Monde”.

Pieniądze za "zniszczenie szczepionki Pfizer" w imieniu "klienta

Youtuber Leo Grasset, znany pod pseudonimem Dirtybiology był zaskoczony, że otrzymał propozycję od nieznanej firmy komunikacyjnej, oferującej mu znaczne pieniądze za "zniszczenie szczepionki Pfizer" w imieniu "klienta, który chce pozostać incognito" - podają dzienniki "Le Monde" oraz "Le Parisien".

Oprócz Grasseta, dwóch innych francuskich influsenserów przyznało na Twitterze, że otrzymali propozycję podobnej współpracy.

Jak podają francuskie media Grasset był proszony o zamieszczenie w nagraniu tabeli z fałszywymi danymi, wskazującymi na dużą śmiertelność wśród osób zaszczepionych preparatem Pfizer/BioNTech.

Wyraźne próby dezinformacji

Adresaci otrzymali również instrukcje, zgodnie z którymi mieli oskarżyć media głównego nurtu o ignorowanie zagrożenia wynikającego ze szczepień.

Ministerstwo Zdrowia zostało poinformowane o zdarzeniu i "bardzo uważnie śledzi ten temat", potępiając "wyraźne próby dezinformacji" na temat szczepionek.

Agencja komunikacyjna stojąca za dezinformacją podawała się za brytyjską firmę o nazwie Fazze z siedzibą na Wyspach Dziewiczych. Firma taka nie figuruje jednak w brytyjskich rejestrach handlowych. Po odkryciu prób manipulacji profile rzekomych pracowników Fazze w mediach społecznościowych zostały usunięte.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH