Zmiany w obostrzeniach. Co z majówką?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ   21-04-2021, 19:37

Zmiany w obostrzeniach. Co z majówką? Minister zdrowia powiedział o zmianach w obostrzeniach (fot. LJ)

W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.


- Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie - powiedział podczas konferencji prasowej 21 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią - dodał minister.

W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

W tych województwach średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35.

- W pozostałych jedenastu województwach od poniedziałku przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. W 11 województwach - zaczynając od województwa małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubuskiego - to są województwa, gdzie przywracamy od najbliższego poniedziałku naukę w systemie hybrydowym - podał Adam Niedzielski.

Otwarte zostaną też m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

- W przyszłym tygodniu przedstawimy szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki m.in. hotelarskiej i gastronomicznej, ponieważ zakładamy, że sytuacja w poszczególnych regionach, ale też w skali kraju, poprawi się - zapowiedział.

Doprecyzował, że plan będzie dotyczył maja i będzie zakładał przywracanie funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej czy innych branż, które były do tej pory objęte obostrzeniami.

- W tym planie również odniesiemy się do zagadnienia komunii i wesel - organizacji tych uroczystości zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy. Jeśli chodzi o limit uprawiania sportu, już zastosowaliśmy go w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali. Szczegóły takiego planu dotyczącego całego maja przedstawimy państwu za tydzień - podsumował.

Przedłużono dotychczasowe zasady bezpieczeństwa:

- obiekty kultu religijnego max. 1os./20m2
- 1os./15m2 w sklepach <100m2 i 1os./20m2 w sklepach >100m2
- zamknięte centra handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH