ZPP apeluje o okrągły stół polskiego rynku aptecznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ZPP/ rynekaptek.pl   16-11-2020, 14:16

ZPP apeluje o okrągły stół polskiego rynku aptecznego Ministerstwo Zdrowia podpisało z samorządem aptekarskim Strategię na rzecz rozwoju aptek, czyli tylko z jedną stroną rynku - uważa ZPP (fot. ZPP)

Poprawki stwarzają gigantyczne pole do nadużyć i eliminowania niewygodnej konkurencji poprzez mechanizm „donosów”. Przesłanki zastosowania obu niezwykle radykalnych sankcji są nieprecyzyjne - piszą przedsiębiorcy do premiera RP ws. ustawy o zawodzie farmaceuty.

Można ponadto z łatwością wyobrazić sobie sytuacje, w których trywialne konflikty personalne zostaną zinterpretowane jako „naruszenie niezależności” farmaceuty, czy „uniemożliwienie wykonywania przez niego zadań”, w konsekwencji doprowadzając do zamknięcia apteki i likwidacji miejsc pracy. Wraz z uchwaleniem projektu w jego obecnym brzmieniu, jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa prawnego na rynku aptecznym przestanie istnieć.

(...) Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podpisało z samorządem aptekarskim Strategię na rzecz rozwoju aptek. Nasze zdumienie budzi fakt, że tak istotny dokument jest negocjowany i podpisywany przez Ministerstwo z tylko jedną, określoną częścią rynku.

(...) Prosimy także o zainicjowanie nowego otwarcia w dialogu środowiska przedsiębiorców aptecznych z samorządem aptekarskim i resortem zdrowia w celu rewizji Strategii na rzecz rozwoju aptek w sposób uwzględniający uwagi i potrzeby całego rynku. Taki okrągły stół polskiego rynku aptecznego pod egidą Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii i z udziałem wszystkich zainteresowanych stron mógłby być szansą na przełamanie obecnego impasu w tych trudnych dla całego państwa czasach".

Więcej: https://zpp.net.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH