Zwolnienia w Polpharmie. Pracę może stracić nawet 250 osób

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-10-2020, 09:34

Zwolnienia w Polpharmie. Pracę może stracić nawet 250 osób Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa Polpharma planuje zwolnić grupowo 250 osób. Cięcia obejmą przede wszystkim pracowników biurowych. Redukcja zatrudnienia nie obejmie fundamentu działalności, czyli produkcji leków - informuje spółka.

W tym tygodniu Polpharma, poinformowała pracowników o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Do końca roku pracę ma stracić 250 osób. Na ostatniej liście najbogatszych Polaków "Forbesa" Jerzy Starak - z majątkiem szacowanym na 9,6 mld zł - był trzeci. Polpharma w ostatnich latach notowała spore zyski, a na horyzoncie są pierwsze duże umowy w sprawie leków biopodobnych. Mimo to spółka zdecydowała się na zwolnienia, by dostosować się do nowej rzeczywistości rynkowej - podaje "Puls Biznesu".

Według "Pulsu Biznesu" może to oznaczać zmiany w zakresach ról poszczególnych pracowników, a także konieczność likwidacji niektórych stanowisk niemieszczących się w docelowym modelu biznesowym.

"Rozmawiamy na temat likwidacji ok. 250 etatów na 4,5 tys. pracowników grupy Polpharma w Polsce. Cały proces firma przeprowadza transparentnie, na warunkach korzystnych dla pracowników oraz w zgodzie z regulacjami prawnymi i w dialogu ze stroną społeczną" - informuje "PB" Magdalena Rzeszotalska, odpowiadająca za komunikację korporacyjną Polpharmy.

Przedstawiciele grupy farmaceutycznej w rozmowie z dziennikiem podkreślają, że redukcja zatrudnienia nie obejmie fundamentu działalności, czyli produkcji leków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH