Żywiec: ponownie przetoczyła się dyskusja o dyżurach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radiobielsko.pl/ rynekaptek.pl   02-11-2020, 12:33

Żywiec: ponownie przetoczyła się dyskusja o dyżurach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W pisemnym wyjaśnieniu w sprawie braku nocnych dyżurów, jakie farmaceuci z Żywca wysłali do starostwa, wyjaśniają przyczyny: kłopoty kadrowe, finansowe i bezpieczeństwo.

Radio Bielsko ponownie zajęło się sprawą braku nocnych dyżurów aptek. Powodem była informacja od jednego z mieszkańców Żywca.

"Przyjeżdża lekarz, wypisuje receptę i domownicy mają jechać 60 kilometrów do Bielska tylko dlatego, że apteka odmawia dyżurów?" - pyta na antenie radia.

Dyżury pełnione w aptekach w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy na terenie Żywca zostały zawieszone przez farmaceutów po wybuchu epidemii.

- W pisemnym wyjaśnieniu, jakie otrzymaliśmy aptekarze wyjaśniają, że borykają się z kłopotami kadrowymi – mówi dla radia rzecznik żywieckiego starostwa, Dariusz Szatanik.

Podkreślają też kwestie ekonomiczne prowadzenia nocnych dyżurów, kupowanie w nocy preparatów nie mających właściwości leczniczych oraz kwestie bezpieczeństwa, związane z narażaniem pracowników na zakażenie podczas ekspedycji produktów przez okienko.

Więcej: https://www.radiobielsko.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH