ZZTF RP: farmaceuci chcą zaspokoić swoje ambicje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: politykazdrowotna.com/rynekaptek.pl   05-05-2017, 13:15

ZZTF RP: farmaceuci chcą zaspokoić swoje ambicje Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Farmaceuci za wszelka cenę chcą wyeliminować konkurencję, mając na uwadze tylko i wyłącznie swoje interesy - ocenia Aneta Klimczak, wiceprezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP.

Jak wskazała Aneta Klimczak w wywiadzie dla portalu politykazdrowotna.com, środowisko techników farmaceutycznych nie zgadza się na ograniczanie uprawnień w zakresie wydawania leków, poprzez wprowadzenie do ustawy refundacyjnej zmian w prawie farmaceutycznym. W jej ocenie, działania rządu drastycznie ograniczą uprawnienia technika farmaceutycznego.

Wiceprezes Klimczak w wywiadzie odniosła się także do projektu ustawy „apteka dla aptekarza”, czekającego już tylko na podpis Prezydenta:

- Technicy nie podpisują się pod tą reformą. Z nami nikt tego nawet nie omawiał – zaznaczyła.

Dodała, że farmaceuci za wszelka cenę chcą wyeliminować konkurencję, mając na uwadze tylko i wyłącznie swoje interesy:

- Dla nich pacjent jest nikim, chcą zaspokoić swoje ambicje. W perspektywie sieci zostaną wyeliminowane a warunki zaczną dyktować apteki należące do farmaceutów. Znikną sieci, punkty apteczne, techników nie będzie. W dłużej perspektywie pacjenci zorientują się, co się stało.

Zdaniem przedstawicielki ZZTF, utworzenie zawodu pomocnika farmaceuty, jest wielką pomyłką:

- Środowisko farmaceutów jest bezwzględne, my będziemy bronić swoich interesów, swoich firm. Mam nadzieję, że uda nam się to zatrzymać.

Przypomnijmy, że technicy farmaceutyczni zapowiedzieli protest, który ma odbyć się 10 maja br. pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia.

Więcej: http://www.politykazdrowotna.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH