Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan"

MOIM ZDANIEM

Autor: LJ/rynekaptek.pl   29-05-2009, 12:13

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polski Holding Farmaceutyczny skierował zaproszenia do złożenia oferty na zakup akcji Polfy Pabianice do 70 inwestorów.

Są wśród nich firmy z Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych. Zaproszeni inwestorzy to firmy branżowe, które mają zapewnić ciągłość produkcji, a także zagwarantować Polfie Pabianice nowe inwestycje i dostęp do najnowszych technologii.

Polfa Pabianice to pierwsza z trzech spółek wchodzących w skład Holdingu, przygotowana do sprzedaży.

– Chcemy sprywatyzować Polfę Pabianice do końca roku – mówi Artur Woźniak, prezes PHF. – Bardzo możliwe, że w 2009 roku uda się też zamknąć sprzedaż drugiej ze spółek.

Jednak decyzja, która z dwóch firm – Polfa Warszawa czy Polfa Tarchomin - trafi jako druga na sprzedaż, jeszcze nie zapadła. Łączna wartość tych trzech firm to ponad miliard złotych. W przypadku Polfy Pabianice najsprawniej sporządzono niezbędne analizy. Spółka jest też na tyle mała i ma ciekawy portfel produktów, że grono chętnych może być liczne. Uzyskana dobra cena poprawi klimat prywatyzacyjny wokół pozostałych spółek.

Do 24 lipca br. Polski Holding Farmaceutyczny będzie zbierał napływające oferty, następnie oceni je i wybierze wąską grupę najlepszych, które zostaną dopuszczone do dalszego etapu prywatyzacji (tzw. krótka lista) i będą dalej negocjowane.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH