26 września: Dzień Aptekarza. Izby ślą życzenia

MULTIMEDIA

Autor: NIA, ZOIA, OIA Kraków, Łódź, POIA, ZAPPA/ rynekaptek.pl   25-09-2020, 14:02

26 września: Dzień Aptekarza. Izby ślą życzenia Jak co roku, we wrześniu obchodzony jest dzień aptekarza (fot. Pixabay)

26 września, w sobotę, obchodzimy Dzień Aptekarza. Z tej okazji na stronach kilku izb aptekarskich pojawiły się życzenia oraz informacje o organizowanych z tej okazji wydarzeniach.

Z kolei w Łodzi tegoroczne obchody odbędą się w 28 września. Świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną w intencji wszystkich farmaceutów i aptekarzy o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Zesłania Ducha Świętego. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie koleżeńskie poprzedzone prelekcją pt. „Łódzcy aptekarze w wojnie polsko-bolszewickiej” w pobliskim Muzeum Farmacji.

Życzenia farmaceutom złożył też Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek: "W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam i sobie jak najwięcej dobrych wiadomości, takich jak wczorajsza, tzn. równowagi na rynku, poszanowania prawa w ramach którego codziennie realizujemy swoją misję pomocy pacjentom, cierpliwości, energii do nadążania za nieuchronnymi zmianami i po prostu, po ludzku - satysfakcji z tego co robicie!"

Zaś NIA przygotowała nagranie z życzeniami, które składają: Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes NRA, Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Paweł Piotrowski, Główny Inspektor Farmaceutyczny, dr Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Materiałów Medycznych i Produktów Biobójczych, prof. Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Zofia Małas, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, dr hab.n.med. Maciej Krawczyk, Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Alina Niewiadomska, Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, dr Michał Kaczmarski, Prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH