AdA: za i przeciw

MULTIMEDIA

Autor: Telewizja Republika/ rynekaptek.pl   23-05-2017, 13:45

AdA: za i przeciw Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Apteka jest dla pacjenta, a nie dla aptekarza. Ma służebną rolę wobec pacjenta i taki cel przyświeca tej ustawie - mówi prezes NRA, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Uważamy tę ustawę za szkodliwą dla naszego środowiska - mówi Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Ta ustawa jest zgodna z konstytucją i unijnym prawem. Ustawa nie dotyczy istniejących aptek i uspokajam, że te placówki, które dzisiaj istnieją, nadal będą istniały. Nie będzie Armagedomu - zapewniała szefowa NRA.

- Reprezentuję właścicieli aptek, którzy nie są farmaceutami. Dzisiaj co trzecia apteka należy do takiego przedsiębiorcy. Uważamy tę ustawę za szkodliwą dla naszego środowiska, bo aktualny właściciel apteki, jeśli nie jest farmaceutą, może taką aptekę tylko stracić - mówił Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

- W naturalny sposób. W Polsce rocznie zamyka się około 800 aptek. Jeżeli właścicielami tych aptek nie są farmaceuci, to oznacza, że ponownie nie będą mogli otworzyć placówki. Dlatego uważamy, że skutkiem tej ustawy będzie zmniejszająca się liczba aptek, a co za tym idzie pogarszający się dostęp pacjentów do leków - dodał.Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH