Akademia NFZ. Środa z Profilaktyką - zdrowa stopa

MULTIMEDIA

Autor: NFZ, you tube/ rynekaptek.pl   27-07-2020, 14:41

Akademia NFZ. Środa z Profilaktyką - zdrowa stopa Film został przygotowany przez Świętokrzyski OW NFZ w ramach akcji "Środa z Profilaktyką". W materiale wypowiada się Małgorzata Płatek – specjalista ortopodolog (fot. NFZ)

O tym, jak zadbać o zdrowie stóp, aby pozostały sprawne i pozwalały na pokonywanie minimum 10 000 tysięcy kroków dziennie bez dolegliwości bólowych mowa w ramach akcji Środa z Profilaktyką - Zdrowa stopa.

Ludzka stopa to aż 26 kości, 107 mięśni oraz prawie 1,6 km nerwów. Dzięki tak skomplikowanej budowie, potrafi dostosować się do podłoża, amortyzuje drgania i gwarantuje zachowanie właściwej równowagi ciała.  

Tryb życia, aktywność fizyczna oraz noszone obuwie mogą powodować niekorzystne zmiany, które prowadzą do deformacji stóp oraz wad postawy. Niewłaściwe funkcjonowanie stopy może wywołać nie tylko jej zniekształcenia i dolegliwości bólowe, wpływa także na inne części organizmu: przez kolana i biodra, po kręgosłup, a nawet wywołuje bóle głowy i uciążliwe migreny.   

O tym, jak zadbać o zdrowie stóp, aby pozostały sprawne i pozwalały na pokonywanie minimum 10 000 tysięcy kroków dziennie bez dolegliwości bólowych mowa w ramach akcji Środa z Profilaktyką - Zdrowa stopa.

Film został przygotowany przez Świętokrzyski OW NFZ w ramach akcji "Środa z Profilaktyką". W materiale wypowiada się Małgorzata Płatek – specjalista ortopodolog.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH