Bezpieczni w czasie epidemii: tym razem o higienie

MULTIMEDIA

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   08-09-2020, 14:01

Bezpieczni w czasie epidemii: tym razem o higienie 2 września NFZ rozpoczął emisję filmów edukacyjnych (fot. printscreen)

"Higiena i bezpieczeństwo" to drugi odcinek cyklu filmów edukacyjnych przygotowanych przez NFZ. Eksperci omawiają zagadnienia: jak ograniczyć transmisję koronawirusa, jakie znaczenie ma higiena w nowej rzeczywistości oraz co znaczy, być odpowiedzialnym wobec siebie i innych.

2 września NFZ rozpoczął emisję filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”, a w nim 10 odcinków poruszających zagadnienia z różnych obszarów codziennego życia w dobie pandemii.

W pierwszym odcinku cyklu „Wiedza oparta na faktach”, eksperci: dr n. ekon. Adam Niedzielski (minister zdrowia), prof. Zbigniew Gaciong (rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) i prof. Katarzyna Życińska (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA) oraz redaktor Tomasz Rożek rozprawią się z fake newsami dotyczącymi COVID-19, radzą również, gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji.

"Higiena i bezpieczeństwo" to drugi odcinek cyklu. Prof. Marcin Czech i dr Paweł Grzesiowski omawiają zagadnienia: jak ograniczyć transmisję koronawirusa, jakie znaczenie ma higiena w nowej rzeczywistości oraz co znaczy, być odpowiedzialnym wobec siebie i innych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH