MZ raz postawiło na króliki, teraz na konie

MULTIMEDIA

Autor: PAP, You Tube/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 15:05

MZ raz postawiło na króliki, teraz na konie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Dbaj o siebie i ciesz się końskim zdrowiem” to główne hasło kolejnego spotu edukacyjnego zainicjowanego przez Ministerstwo Zdrowia, skierowanego do ludzi młodych - poinformowano we wtorek (28 listopada) na konferencji prasowej w Warszawie.

Spot przedstawia postać z głową konia, która nawiązując do znanego określenia "mieć końskie zdrowie" stara się przekonać młodych ludzi do tego, żeby bardziej zadbali o zdrowie, odwiedzili lekarza rodzinnego i poddali się badaniom profilaktycznym. Zaczyna się od stwierdzenia: "lepiej być zdrowym niż niezdrowym".

Wiceminister zdrowia Piotr Gryza powiedział na spotkaniu z dziennikarzami, że spot jest jednym z głównych elementów kampanii edukacyjnej "Profilaktyka, Człowieku", adresowanej do ludzi w wieku 18-35 lat. Można go obejrzeć na stronie internetowej www.profilaktykaczłowieku.pl

- Chcemy w ten niekonwencjonalny sposób namówić młodych dorosłych do tego, żeby zmienili styl życia, byli bardziej aktywni fizycznie, ograniczyli spożycie alkoholu i nie palili papierosów - podkreślił Gryza.

Dodał on, że jedynie w taki nietypowy sposób można próbować dotrzeć do ludzi młodych, którzy na ogół nie dbają o swoje zdrowie, bo sądzą, że na razie nie grożą im żadne choroby. Przypomniał również, że najważniejszym czynnikiem ryzyka jest pozbycie się lub uniknięcie nałogu palenia tytoniu, który przyczynia się do rozwoju niemal wszystkich chorób.

- Zwracając się do ludzi młodych w kwestiach zdrowia chcemy zasygnalizować, że troszczymy się o nich i że są dla nas ważni - podkreślił wiceminister Gryza.

Na konferencji prasowej byli obecni influencerzy (znane z internetu osoby, które wykorzystując popularność wpływają na swoich widzów): Stuart Kluz-Burton (znany jako Stuu), Krzysztof Golonka (Trenuj z Krzychem), Zuzanna Borucka oraz Adam Drzewicki (Matura to Bzdura). Zapowiedzieli oni, że wezmą udział w kampanii edukacyjnej i wykorzystają swoje działalności internetowej motyw "końskiego zdrowia".

Kampania realizowana jest w ramach programu "Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu" realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH