NFZ radzi: dbaj o serce. Podpowiada jak

MULTIMEDIA

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   02-10-2020, 15:21

NFZ radzi: dbaj o serce. Podpowiada jak Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale także obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi, oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze (fot. screen)

Dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ powiększa i podwaja on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może dotrzeć do serca.

Polacy zapytani, co robią, aby utrzymać swoje serce w dobrej kondycji twierdzą, że dbają o nie poprzez unikanie palenia oraz aktywność fizyczną. Około połowa respondentów unika tłustych potraw oraz nie spożywa w nadmiarze alkoholu.

Czy to wystarczy? Tak. Dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ powiększa i podwaja on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może dotrzeć do serca. Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale także obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi, oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

Ekspert opowie o tym, jakie są czynniki ryzyka chorób serca i jak wygląda właściwa profilaktyka.

Film przygotowany przez OW NFZ w Bydgoszczy w ramach akcji "Środa z Profilaktyką". Z dr n. med. Waldemarem Gadzińskim, konsultantem medycyny rodzinnej dla woj. kujawsko-pomorskiego rozmawiała Daria Kosmecka z działu ds. promocji Zdrowia i Profilaktyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH