Nie stygmatyzujmy zakażonych

MULTIMEDIA

Autor: NFZ, you tube/ rynekaptek.pl   17-04-2020, 12:23

Nie stygmatyzujmy zakażonych Wielu z nas boi się osób zarażonych lub przebywających na kwarantannie. Strach i lęk są naturalne, a my mamy wpływ na nasze reakcje i decyzje (fot. NFZ)

Pamiętajmy, że strach przed koronawirusem nie zwalnia nas od bycia człowiekiem. W czasie kwarantanny narodowej walczymy ze śmiercionośnym wirusem, ale nigdy nie przeciw człowiekowi. Bądźmy solidarni. Nie stygmatyzujmy! Pomagajmy! Jutro pacjentem może być każdy z nas - apeluje NFZ.

Czas epidemii wymaga od nas wszystkich refleksji nad życiem i człowiekiem. Wielu z nas boi się osób zarażonych lub przebywających na kwarantannie. Strach i lęk są naturalne, a my mamy wpływ na nasze reakcje i decyzje.

Zdarzają się nierzadko przypadki hejtowania, wytykania palcami czy publicznego stygmatyzowania - tak pracowników służby zdrowia, jak i pacjentów, choćby z podejrzeniem zarażenia.

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza do obejrzenia i rozpowszechniania spotu propagującego solidarność zamiast stygmatyzacji pacjentów chorych na COVID-19 oraz osób na kwarantannie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH