Niewydolność serca: za danymi stoją konkretni ludzie

MULTIMEDIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   04-06-2020, 14:03

Niewydolność serca: za danymi stoją konkretni ludzie Niewydolność serca to jedno z najważniejszych wyzwań zdrowotnych w naszym kraju (fot. materiały prasowe)

Pacjenci zrzeszeni w różnych stowarzyszeniach kardiologicznych połączyli siły i zainicjowali kampanię „Razem dla serca – bo liczy się czas!".

Niewydolność serca to jedno z najważniejszych wyzwań zdrowotnych w naszym kraju. Pod względem liczby hospitalizacji z tego powodu Polska piastuje niechlubne pierwsze miejsce wśród krajów OECD.

Niewydolność serca jest mniej spektakularna, a więc i mniej widoczna, niż choroby onkologiczne, co mogło spowodować, że do tej pory nie dostrzeżono powagi sytuacji i niezaspokojonych potrzeb pacjentów.

Śmiertelność z nią związana jest niestety porównywalna do większości nowotworów. To dlatego pacjenci zrzeszeni w różnych stowarzyszeniach kardiologicznych połączyli siły i zainicjowali kampanię „Razem dla serca – bo liczy się czas!".

Kampanię, która ruszyła 1 czerwca 2020, czyli w pierwszym dniu "Tygodnia Niewydolności Serca" – cyklicznym wydarzeniu organizowanym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne - promuje film, który przypomina o prostej prawdzie – za anonimowymi liczbami statystycznymi są konkretni ludzie, dla których czas biegnie do przodu bardzo szybko. Odwlekanie w czasie pewnych decyzji czy zmian systemowych oznacza dla nich  śmierć.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH