Do końca lutego młodzież będzie prowadziła działania w regionach, aby przekonać społeczeństwo do badań profilaktycznych.
Według danych European Cancer Observatory (ECO) Polska znajduje się na drugim miejscu wśród państw europejskich pod względem zapadalności i śmiertelności na raka płuca.
Tegoroczna rejestracja do udziału w akcji zakończyła się dobrym wynikiem: 670 zespołów z całej Polski będzie edukowało Polaków w zakresie profilaktyki raka płuca.
Najwięcej zespołów zarejestrowało się w województwie dolnośląskim – 91, następnie 76 zespołów w województwie mazowieckim i 71 w województwie śląskim. Według statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów to właśnie te trzy województwa przodują w zachorowalności i śmiertelności na nowotwór płuca. W pierwszym etapie programu, trwającym do końca lutego, zespoły przeprowadzają działania edukacyjne w swoich regionach. Podejmują również współpracę z mediami i lokalnymi samorządami.
Na koniec młodzież w formie sprawozdania prześle podsumowanie prowadzonych przez siebie akcji. Jury wyłoni 100 najlepszych zespołów, które w nagrodę wezmą udział w wykładach ekspertów reklamy i marketingu z zakresu tworzenia skutecznych kampanii społecznych.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych