Poznań: zbierają aluminium i leki dla dzieci w Afryce

ORGANIZACJE BRANŻOWE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   15-10-2010, 13:40

Poznań: zbierają aluminium i leki dla dzieci w Afryce Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu prowadzi akcję zbierania aluminiowych puszek.

Za uzyskane ze sprzedaży aluminium pieniądze zostaną kupione leki ratujące życie afrykańskich dzieci. Akcja Puszka dla maluszka trwa do końca października 2010 roku. Każdy kto chce, może przynieść puszki do poznańskiej siedziby Fundacji.

Jak informują organizatorzy akcji, firma Ekoserwis zaoferowała cenę 4 zł za kilogram i odebrała już pierwszy transport składający się z kilkudziesięciu tysięcy puszek.  Puszki pochodziły od zbieraczy indywidualnych. Do Akcji przystąpiło też ponad sto placówek, szkół, przedszkoli, firm i parafii, które pod koniec października będą dostarczać do fundacji zgromadzone puszki.

– Za pieniądze z Akcji chcemy zakupić leki i środki opatrunkowe. Leki zostaną zapakowane do paczek, które za pośrednictwem poczty trafią do Afryki. Podróżować będą drogą morską, aby zapobiec zniszczeniu ich podczas drogi i ewentualnym kradzieżom wolontariusze Fundacji obszywają je białym płótnem. Bywa, że taka podróż morska paczek trwa ponad pół roku, ale zawsze docierają – mówi koordynator akcji Justyna Janiec-Palczewska.

Te paczki mają trafić do misji w Zambii, a stamtąd ma je odebrać misjonarz z Konga. W zeszłym roku za pieniądze uzyskane w ten sposób zakupiono 3 inkubatory, które trafiły do Kamerunu.

W Afryce stopień śmiertelności dzieci jest nadal bardzo wysoki. Dzieci umierają tak często, że w niektórych plemionach imię dostają dopiero w dniu swoich piątych urodzin. Choroby będące przyczyną ich śmierci – zapalenie płuc, malaria, biegunka, odra czy tężec – w Europie są od dawna uleczalne.

Paczki z Polski będą ratunkiem dla wielu chorych dzieci.  Potrzebne są antybiotyki, leki przeciwbiegunkowe i witaminy, środki opatrunkowe, strzykawki i igły. Można również dostarczyć zakupione w aptece leki. Muszą być nienaruszone i mieć przynajmniej roczny termin ważności.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH