Tematem przewodnim VII Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (Warszawa, 1-2 grudnia 2009 r.) będzie "Farmakoekonomika w zarządzaniu antykryzysowym w ochronie zdrowia".
Podczas konferencji wykłady i warsztaty poprowadzą Goście z Polski i zagranicy – przedstawiciele świata medycyny, ekonomii i polityki.
Wśród uczestników dyskusji, będą m.in.: dr Michael Barry – prezes ISPOR i dyrektor kliniczny Centrum Farmakoekonomiki w Szpitalu św. Jakuba w Dublinie, Jakub Szulc – wiceminister zdrowia, dr Andrew Briggs – przewodniczący Katedry Polityki Zdrowotnej i Sekcji Ekonomicznej Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Glasgow w Wielkiej Brytanii, prof. Isao Kamae –prezes japońskiego oddziału ISPOR oraz członek Komitetu Wykonawczego ISPOR Azja Konsorcjum, prof. John Yfantopoulos – Uniwersytet Ateński w Grecji, prezes Narodowego Centrum Badań Społecznych w Atenach oraz prof. Jerzy Hausner – były wicepremier i były minister gospodarki, pracy i polityki społecznej.
Zaproszeni wykładowcy zaprezentują i omówią najistotniejsze kwestie z dziedziny farmakoekonomiki, takie jak ochrona zdrowia w dobie kryzysu finansowego, ocena skuteczności socjalnych i zdrowotnych reform w Europie Środkowej i Wschodniej, badania porównawcze efektywności terapii i systemu opieki zdrowotnej oraz badania farmakoekonomiczne w regionie Pacyfiku i Azji.
Szczegóły na stronach: www.ispor-poland2009.com; www.pro-salutem.edu.pl; www.farmakoekonomika.pl.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych