Właściciele punktów aptecznych zapowiadają protesty

ORGANIZACJE BRANŻOWE

Autor: PIZMiD/rynekaptek.pl   19-10-2010, 15:32

Właściciele punktów aptecznych zapowiadają protesty Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mija rok od wprowadzenia przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzenia ograniczającego dostępność powszechnie stosowanych naturalnych produktów leczniczych – informuje Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna.

W tym czasie odbyło wiele bezskutecznych rozmów w tej sprawie, dopiero manifestacja pod Sejmem sprawiła, że MZ przystąpiło do zmiany rozporządzenia. Niestety, po raz kolejny utknęło ono w martwym punkcie – podsumowuje Izba, zapowiadając kolejne protesty pod Sejmem i Ministerstwem Zdrowia, przewidziane na 4 listopada.

Zdaniem PIZMiD, rozporządzenie, które obecnie czeka w Rządowym Centrum Legislacji na poprawki Ministerstwa Zdrowia, pozwoliłoby na przywrócenie stanu, w którym w punktach aptecznych i sklepach zielarsko-medycznych można byłoby sprzedawać najprostsze preparaty, takie jak np. (w przypadku sklepów zielarskich): witamina C dla dorosłych, rutinoscorbin itp.

“Urzędnicy MZ za wszelką cenę próbują opóźnić wejście w życie korzystnych dla pacjentów przepisów. Przez ich opieszałość cierpią pacjenci. Branża zielarsko – medyczna oraz punktów aptecznych, zaniepokojona i rozczarowana kolejnymi terminami i ewidentnym, celowym przedłużaniem wprowadzenia w życie odpowiednich przepisów, w trosce o dobro pacjentów, postanowiła zorganizować 4 listopada kolejną demonstrację w Warszawie“ – informuje Izba.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH