4 lutego rusza cykl bezpłatnych webinariów: Akademia Praw Kobiecych

PO GODZINACH

Autor: Gedeon/ rynekaptek.pl   28-01-2021, 13:32

4 lutego rusza cykl bezpłatnych webinariów: Akademia Praw Kobiecych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

4 lutego startuje projekt Akademia Praw Kobiecych. To inicjatywa, podczas której będzie poruszana tematyka interesująca zarówno kobiety, które planują powiększenie rodziny, aktywne zawodowo, jak i te, które szykują się do przejścia na emeryturę - informuje organizator, firma Gedeon Richter.

W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl bezpłatnych webinariów. Pierwszy z nich: „Mama w pracy" będzie dotyczył prawa pracy w kontekście planowania ciąży. Odbędzie się on już 4 lutego o godzinie 18:00 (Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1455910487937931) .

- W pierwszym webinarium z cyklu Akademii Praw Kobiecych poruszymy wiele aspektów, które mogą być interesujące dla przyszłych mam – zarówno tych zatrudnionych, jak i tych, które aktualnie poszukują miejsca pracy. Kobiety planujące powiększenie rodziny, czy też świeżo upieczone mamy będące w trakcie, lub po urlopie macierzyńskim, często nie są świadome, jakie prawa i świadczenia przysługują im z tytułu umowy o pracę i jak wygląda kwestia powrotu do obowiązków zawodowych - wyjaśnia prawnik Monika Bartwicka, specjalistka od prawa medycznego i farmaceutycznego. 

W ramach Akademii odbędzie się również webinarium poruszające zagadnienia związane z ustawą o zawodzie farmaceuty (18.02. o g.18:00), podczas którego zostaną omówione kwestie związane z nowymi uprawnieniami farmaceutów po wprowadzeniu ustawy, wzmocnieniem roli farmaceutów, czy nową definicją opieki farmaceutycznej.

Ostatni z cyklu webinariów będzie poświęcony tematowi okresu przedemerytalnego i praw, jakie mają na rynku pracy kobiety dojrzałe. Odbędzie się on 26.02. o g.18:00. Wśród planowanych tematów pojawią się m.in.: okres ochronny przed emeryturą czy prawa i przywileje na emeryturze. Pod koniec każdego spotkania uczestniczki będą miały możliwość zadawania pytań prowadzącej podczas sesji Q&A.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH