Badania: mężczyźni inaczej przechodzą przeziębienie

PO GODZINACH

Autor: echodnia.eu/rynekaptek.pl   29-11-2017, 13:44

Badania: mężczyźni inaczej przechodzą przeziębienie Przeziębieni mężczyźni nie są w stanie normalnie funkcjonować – tak twierdzą ich partnerki (Fot. Archiwum)

Według badań przeprowadzonych przez koncern farmaceutyczny Merck, dla mężczyzn czas leczenia przeziębienia jest momentem wyjątkowo trudnym. Potwierdziło to aż 60 procent kobiet uczestniczących w ankiecie.

Zgodnie z badanami, najczęstszą przyczyną konfliktów pomiędzy partnerami w czasie, gdy mężczyzna choruje, jest brak zrozumienia. Według ankietowanych, kobieta nie rozumie, dlaczego mężczyzna z temperaturą niższą niż 38 stopni leży w łóżku, udając obłożnie chorego – czytamy na portalu Echo Dnia.

Przeziębione kobiety zazwyczaj są w stanie normalnie funkcjonować - chodzą do pracy, odbierają dzieci ze szkoły, sprzątają, gotują, a nawet decydują się na wizytę w fitness clubie. W przypadku mężczyzn to właściwie niemożliwe.

Według psycholog Małgorzaty Liszyk-Kozłowskie,j za nieporozumienia odpowiedzialne są zmiany kulturowe i oczekiwania wobec mężczyzn.

Specjalistka uważa, że wymagania stawiane współcześnie panom pozwalają im ani na chwilę słabości. Tym samym przeziębiony mężczyzna, który czuje się osłabiony, podświadomie odbiera swoje gorsze samopoczucie jako porażkę, co eksponuje objawy przeziębienia i sprawia, że chorujący partner staje się nieznośny dla swojej partnerki.

Etapy przeziębienia u mężczyzn nie różnią się jednak niczym od tych obserwowanych u kobiet. Nie ma więc różnic w rozwoju infekcji u poszczególnych płci. Odstępstwa pojawiają się jednak w odczuwaniu poszczególnych dolegliwości

Lekarze od lat zwracają uwagę na różnicę w sposobie odczuwania bólu – mężczyźni są bardziej odporni na silny ból krótkotrwały, kobiety za to lepiej radzą sobie z bólem długotrwałym.

Więcej: http://www.echodnia.eu/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH